Running On Waves ile Güney Ege

Fırsatlara Geri Dön
Running On Waves ile Güney Ege

Fırsat Detayı

Yunan Adaları Tekne Turu

Running On Waves ile Güney Ege Turu
Kos – Astypalaia – Santorini – Paros – Delos – Mykonos – Patmos – Bodrum – Kos
25 Haziran - 02 Temmuz 2016
7 Gece / 8 Gün


Tur Programı:

Gün Liman/Ada Kalkış Varış
1. Gün Kos - 19:00
2. Gün Astypalaia  08:00 17:30
3. Gün Santorini 08:00 21:30
4. Gün Paros 09:00 23:00
5. Gün Delos 09:00 15:00
  Mykonos 17:00 22:00
6. Gün Patmos 10:00 24:00
7. Gün Bodrum 14:00 23:00
8. Gün Kos 07:00


1. Gün: Kos
Running On Waves gemisi ile yapacağınız 8 günlük muhteşem Güney Ege turunuz 19:00 itibariyle Kos'ta gemiye binişiniz ile başlayacak. Konumu dolayısıyla eski Yunan, Osmanlı, Bizans ve Roma imparatorluklarından izler taşıyan Kos adası, samimi ve enerjik atmosferi ile Yunan adalarının en ilginç olanlarından. Mürettebat tarafından karşılama ve check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşerek geminin tadını çıkarabilirsiniz. Geminiz gece Astipalaia'ya doğru yol alacak.

2. Gün: Astypalaia
İstanbulya olarak da bilinen kelebek şeklindeki Astypalaia adası, batı ve doğu kıyılarında bembeyaz evleri, muhteşem plajları, 13. yy'dan kalma kalesi ile keyifli vakit geçireceğiniz bir ada.

3. Gün: Santorini
Muhteşem günbatımı, volkanik dağı, üst üste koyulmuş minik kutucuklara benzeyen beyaz evleri, uçurum boyunca kıvrılan daracık sokakları ile Yunan adalarının en ünlüsü Santorini'de unutulmaz bir gün geçireceksiniz. Sabah saatlerinde ekstra olarak volkan turu yapıp öğleden sonra Fira'yı gezdikten sonra siyah plajda denize girebilir, günbatımını Ioa'da izleyebilirsiniz.

4. Gün: Paros - Antiparos
Yunan ruhunu en çok hissedeceğiniz adalardan biri Paros. Sakin köyleri, daracık sokakları, üzüm bağları ile sevimli Paros'ta Arkeoloji Müzesi, “Yüz Kapılı Kilise” (Panagia Ekatontapiliani), Venediklilerden kalma tarihi kalıntılar, St. George Kilisesi görebileceklerinizden bazıları. Tom Hanks, Monika Belluci gibi yıldızların ziyaret ettiği Antipalos ise muhteşem plajları ve minik limanı ile sevimli bir ada. Dünyanın en güzel damlataş mağaralarından biri kabul edilen Agios-Ioannis de bu adada bulunuyor.

5. Gün: Delos - Mykonos
Sabah saatlerinde varacağınız Delos adası, bir açık hava müzesi. Yunan mitolojisine göre tanrı Apollon ve tanrıça Artemis'in dünyaya geldiği, dünyanın en önemli antik kentlerinden biri sayılan Delos, antik Yunan ve Roma dönemlerinde doğu ile batının ticari açıdan kesişme noktası olması nedeniyle önemli bir ticaret kenti olmuş. Burada antik tiyatrodan eski evlere, Apollon tapınağından aslanlı yola kadar pek çok kalıntıyı görebileceksiniz. Ayrıca bölgeden çıkan antik eserlerin ve heykellerin sergilendiği müzeyi gezebilir, tüm adayı ve civarı kuşbakışı görebileceğiniz zirveye de çıkabilirsiniz. Öğleden sonra geçeceğiniz Mykonos ise tam bir eğlence adası. Beach club'ları, cafeleri ve minik dükkanları ile daima canlı ve eğlenceli bu adada her an dünyaca ünlü simalara rastlamanız da olası.

6. Gün: Patmos
Aziz John’un MS. 95 yılında adaya sürülmesinin ardından Yeni Ahit’in son bölümü sayılan "Apocalypse of John" ya da "Book of Revelations" kitabını yazdığı mağaralara ev sahipliği yapan Patmos adası, Hıristiyanlığın kutsal adası sayılıyor. Ada ayrıca özgün mimarisi, sakin atmosferi ve pırıl pırıl plajları ile de görülmeye değer.

7. Gün: Bodrum
Turun son gününde ülkemizin en güzel tatil destinasyonlarından Bodrum'da keyifli bir gün geçireceksiniz. Akşam ise tekneniz Kos'a doğru yola çıkacak.

8. Gün: Kos
Teknede alacağınız kahvaltının ardından 07:00 itibariyle tekneden çıkış yapabilirsiniz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
* Tur boyunca tam pansiyon konaklama
* Gün boyu teknenin barından çay, kahve ve su ikramı
* Teknede mevcut olan rüzgar sörfü, kano, palet ve maskelerin kullanımı
* Teknedeki aktivitelere katılım: şov ve animasyonlar, gemicilik aktiviteleri, yoga dersleri ve karaoke gecesi
* Kabinlerde SAT TV yayını
* Jakuzi kullanımı


Teknede Yemek Servisi:
08:00-10:00 Kahvaltı (açık büfe)
12:00-14:00 Öğle yemeği (açık büfe)
16:00-17:00 5 çayı (meyveler, tatlılar, atıştırmalıklar vs. oluşan büfe)
19:30-21:30 Akşam yemeği (açık büfe veya a la carte)

Tanınmış Yunan şefler tarafından hazırlanan Akdeniz'e özgü yemeklerin sunulacağı yemekler, geminin ana güvertesinde bulunan restoranda servis edilir. Kahvaltı esnasında restoranda ve sonrasında tüm gün boyunca ana kabinde alınacak su, çay, kahve ve meyve suları tur fiyatına dahildir. Tur boyunca alınacak tüm alkollü-alkolsüz içecekler ise ekstra ücretlendirilir.


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
* Uçak biletleri ve havalimanı-liman ulaşım masrafları
* Schengen vizesi ücreti
* Liman vergileri ve palamar ücretleri (kişi başı 270 Euro)
* Günlük kara turları ve tekne dışındaki aktiviteler
* Yemeklerde ve yemekler dışında alınacak tüm alkollü-alkolsüz içecekler
* Dalış ekipmanları, water ski, wakeboard, sualtı scooter'ı kullanımı ve eğitmen ücretleri
* Kuru temizleme
* Masaj ve spa uygulamaları
* Bahşiş (kişi başı 8 Euro / günlük, zorunlu değildir)

 

Running On Waves Yelkenli Teknesi:

Teknik Özellikleri:
Sailing Megayacht - Ship Ocean class +100 A5 (GL) vessel
Toplam Uzunluk: 64 metre
Genişlik: 9 metre
Hız: 10 knots
Motor: Volvo Penta D16MH
PRS class: KM SAILING PASANGER SHIP
Mürettebat Sayısı: 21
Yolcu Kapasitesi: 42
Kabin Sayısı: 18


Kabinler:
Ana güvertede 14-20 m2 büyüklüklerinde 5 adet; alt güvertede ise 11-12 m2 büyüklüklerinde 13 olmak üzere toplam 18 kabin bulunmaktadır. Tüm kabinlerde duvarlar kumaş kaplı; yerler halıflekstir. Tüm kabinlerde giysi dolabı, telefon, TV, minibar, kasa, klima, duşakabin, saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Wi-fi internet, gemi genelinde ve odalarda mevcut olup ekstra ücretlendirilmektedir. Premium kabinlerde oturma alanı mevcuttur. Alt güvertede bulunan Standart kabinlerden bazılarında iki adet veya üç adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.


Genel Kullanım Alanları:
Teknede 16 adet şezlong ve jakuzi bulunan bir güneşlenme alanı, masaj alanı, lounge alanı, restorant, bar ve su sporları için hidrolik rampa bulunmaktadır.


** Güvenlik kuralları gereği tekneye 8 yaş altı çocuklar ancak özel talep doğrultusunda ve koşulların uygunluğuna bağlı olarak alınabilmektedir.